#1 2009-07-05 19:17:36

Q-fever

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-05
Posty: 5
Punktów :   

Howard Phillips Lovecraft

H. P. Lovecraft - jeden z najlepszych, najoryginalniejszych pisarzy początku XX w. Twórca dziesiątek bardzo nastrojowych opowiadań i powieści. Twórca tzw. "horroru kosmicznego" - prozy, przesiąkniętej grozą, szaleństwem i niepokojem. Za życia mało znany, popularność zaczął zdobywać dopiero niedawno - dziś jest inspiracją dla wielu pisarzy, twórców gier komputerowych, a nawet muzyków (chociażby utwory "Cthulhu Dawn" Cradle of Filth albo "The call of Ktulu" Metallici). Na prawdę polecam, warto zapoznać się z jego twórczością;)

Offline

 

#2 2009-07-05 19:28:31

Rózia Nitownica

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-03
Posty: 59
Punktów :   

Re: Howard Phillips Lovecraft

Miałam szczęście się zapoznać Momentami wg. mnie przynudza, ale sam pomysł na Cthulhu świetny.
A no i "Reanimator"- jedyne opowiadanie grozy, które mnie NAPRAWDĘ przestraszyło i podziałało na wyobraźnię. Potem jak se kimałam tylko czekałam aż przyjdą do mnie wskrzeszone zwłoki   

Offline

 

#3 2009-07-06 09:48:49

Q-fever

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-05
Posty: 5
Punktów :   

Re: Howard Phillips Lovecraft

W tym przypadku to się nie nazywa przynudzanie, tylko budowanie napięcia poprzez dokładny opis miejsca akcji ;D A tak na poważnie, to rzeczywiście bywają nużące momenty, chociażby w "Szepczącym w ciemności".
Mnie natomiast trochę irytuje u Lovecrafta co innego - ogólniki i niedopowiedzenia. To niby fajnie, że można samemu zinterpretować finał opowiadania, ale wiele bym dał za bardziej szczegółowy opis grzyba z Yuggoth albo poznanie większej ilości faktów z życia Ericha Zanna. I jeszcze jedno, żeby zrozumieć sens niektórych dzieł trzeba znać sporo innych, mitologia Cthulhu jest bardzo zawiła.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
podwojne zycie faceta margonem screeny herosów i loty polski serwer flyff www.syberian.pun.pl pomoc dla dzieci ktore maja problem z nauka